Jakie jest ryzyko zapłodnienia i możliwość opóźnienia okresu?

Witam, 22 grudnia uprawiałam seks z partnerem, wytrysk nastąpił na zewnątrz, potem partner umył członka ale jeszcze raz się kochaliśmy, bez wytrysku. 60 godzin później wzięłam tabletkę. Pierwszy dzień cyklu miałam 13 grudnia, wcześniej 14 listopada, 17 października, 19 września. Czekam na okres, ale pewnie będzie opóźnienie. Mam więc pytanie, jak widzą Państwo ryzyko ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Antykoncepcja postkoitalna ma wiele działań niepożądanych. Jednym z takich działań są zaburzenia miesiączkowania. Zatem kolejna miesiączka może pojawić się w innym terminie.
Jednak należy pamiętać, że takie leki nie chronią w 100% przed ciążą. Dlatego w przypadku wątpliwości proponuję wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam