Czy jest możliwość opóźnienia miesiączki, która ma wystąpić za tydzień?

Witam, mam dość skomplikowane pyt. a mianowicie parę miesięcy temu zaprzestałam brać tabletki ze względu na skutki uboczne. Jednak dziś jestem w takiej sytuacji, że za około tydzień czeka mnie ważna kilkudniowa uroczystość i wtedy właśnie wypada mi okres. Moje pytanie brzmi, czy zdążę jeszcze opóźnić okres przyjmując tabletki. Dodam, że nie chodzi mi całkiem o zabezpieczenie przed ciążą, ale okres jest niewskazany w moim przypadku właśnie w te dni.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety jest już za późno na przesunięcie terminu menstruacji. Obecnie jest Pani w drugiej połowie cyklu, kiedy błona śluzowa macicy zdążyła już wzrosnąć na tyle, by mogło dojść do jej złuszczenia w ciągu najbliższych kilku dni.

Przesunięcie miesiączki przy pomocy tabletek antykoncepcyjnych możliwe jest jedynie przy wcześniejszym rozpoczęciu ich stosowania.

Miesiączka pojawi się zatem zapewne w przewidywanym terminie. Często zdarza się jednak, że zmiana klimatu opóźnia krwawienie miesięczne, czego oczywiście Pani życzę.

Pozdrawiam