Czy i ile dni może opóźnić się miesiączka w czasie cyklu bezowulacyjnego?

6 stycznia byłam u ginekologa i stwierdziła, że mam cykl bezowulacyjny. Ostatnią miesiączkę miałam 8 grudnia. Czy w czasie cykli bezowulacyjnych (zakladając, że w czasie pozostałych cyklach występowała owulacja) może opóźnić się miesiączka? Jeśli tak, to czy jest jakaś granica opóźnienia? Dodam, że na pewno nie jestem w ciąży - nie współżyję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Cykle bezowulacyjne mogą być w stosunku do prawidłowych cykli skrócone, wydłużone lub mogą mieć zwykły czas trwania. Trudno powiedzieć, jak długo może trwać taki cykl bezowulacyjny, nie ma określonej granicy czasu...

Nie napisała Pani, ile Pani ma lat - cykle bezowulacyjne zdarzają się dość często u młodych kobiet (właściwie dziewczyn -  np. w wieku 15-17 lat) i nie jest to nic niepokojącego. Taki cykl bezowulacyjny może się zdarzyć raz na jakiś czas także u bardziej dojrzałej kobiety.

Pozdrawiam!