Widoczne liczne hipodensyjne owalne zmiany nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu o płynowym wsp. pochłaniania

Witam serdecznie, dostałam taką diagnozę przy badaniu: Wątroba nieznacznie powiększona 125mm w 1. śr. oboj. W obu płatach wątroby widoczne liczne hipodensyjne owalne zmiany nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu o płynowym wsp. pochłaniania - obraz odpowiada mnogim torbielom. Największe zmiany widoczne w seg. VI - 25mm, seg. IVa śr. 20mm. Pęcherzyk żółciowy bez złogów. PŻW i drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Czy powinnam mieć obawy do zmartwień?

To typowy obraz zmian torbielowatych w wątrobie. Torbiele są małe, więc na pewno nie wymagają leczenia jedynie obserwacji. Co około 6-12 miesięcy w takim przypadku zaleca się wykonanie kontrolnego USG. O dalszym postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący (kierujący na USG jamy brzusznej).