Widoczne ogniska wysokiego sygnału w MR
Witam. Moje MR mózgowia wykonane w sekwencji SE,TSE,TIRM,DWI w trzech płaszczyznach. Bez kontrastu. W istocie białej okołokomorowej lewej komory bocznej, na sklepistości po stronie prawej oraz w biegunie dolnym płata skroniowego prawego widoczne są ogniska wysokiego sygnału w obrazach TIRM i T2 nie ograniczające dyfuzji najpewniej odpowiadające zmianom naczyniopochodnym. Układ komorowy ustawiony pośrodkowo, symetryczny. W kościach czaszki zmiany hyperostosis frontalis. Proszę o interpretację.

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian pochodzenia naczyniowego. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który odniesie wynik badania do aktualnego stanu klinicznego.