Badanie MR mózgowia

Proszę o interpretacje badań:Badanie MR mózgowia w sekwencji SE,TSE,TIRM,DWI w obrazach T1 T2 w płaszczyz. poprzecznych, strzałkowych i czołowych.W strukturach nad i podnamiotowych mózgowia zmian ogniskowych, obszarów ograniczenia dyfuzji nie widać.Pień mózgu prawidłowy.Kompleksy nerwów VII i VIII nieposzerzone.Układ komorowy ustawiony pośrodkowo, symetryczny. Przysadka mózgowa mała, zwraca uwagę zmiana hipointensywna w płacie lewym śr 1,2 mm-wskazane badanie MR pcelowego na na przysadkę.

Witam serdecznie. Opis badania nie wskazuje na patologię w obrębie mózgowia. Zastanawiająca jest jednak zmiana w płacie przysadki. Tak jak wspomniano konieczne jest badanie celowane by ocenić wykrytą zmianę. Możliwe iż jest to łagodny guzek, który może zaburzać pracę narządu. Nie wiem dokładnie z jakiego powodu było wykonane badanie więc nie mogę powiedzieć na tą chwilę nic więcej.