Widoczne pęcherzyki na USG lewego jajnika a PCOS

Witam, u ginekologa podczas badania usg lewego jajnika ukazało się u mnie mnóstwo pęcherzyków zachodzących na siebie,ginekolog powiedział coś o PCO ale nie zlecił dalszych badań. Będąc u endokrynologa wspomniałam o tych pecherzykach na jajniku i pani doktor przypisała mi Siofor 1000,chodziło o leczenie metforminą ale czy słusznie skoro nie miałam badań wskazujących 100% na diagnozę PCO???? a wiem że się robi, a u mnie wykonano tylko USG.Czy na tej podstawie można przyjmować ten lek?

Lek. Tomasz Budlewski

Diagnozę można postawić na podstawie USG oraz objawów. Niekonieczne jest wykonywanie badań laboratoryjnych. Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.