Widoczny niskoechogeniczny obszar w rzucie prawego przymacicza u 15-letniej córki

Witam u mojej 15 letniej córki po badaniu USG wykryto Wynik: W rzucie prawego przymacicza widoczny niskoechogeniczny, owalny obszar wielkości 2,8x2,4x2,4cm- ovarium auctum? co to może oznaczać prosze o wyjaśnienie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane łacińskie określenie oznacza powiększony jajnik. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.