Widoczny obszar wzmacniający w obrębie lewobocznej części pnia mózgu

Witam miałam robiony MRI głowy i niepokoi mnie jedna rzecz w obrębie lewobocznej części pnia mózgu widoczny obszar wzmacniający się po podaniu kontrastu o średnicy 6mm zmiana może odpowiadać naczyniakowi kapilarnemu. Chciałabym się dowiedzieć czy to coś poważnego?, jak się to leczy? czy istnieje możliwość pęknięcia takiego naczyniaka i krwawienia w mózgu? bardzo proszę o pilną odp ponieważ wizytę mam dopiero za miesiąc, dodam że w CT z przed kilku lat niczego takiego nie było, z góry dziękuje.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, tej wielkości zmiana niesie ze sobą niskie ryzyko krwawienia. konieczna jest odpowiednia diagnostyka i stała opieka lekarza neurologa. Jeśli obecność naczyniaka się potwierdzi najprawdopodobniej zalecana będzie jedynie okresowa kontrola. Pozdrawiam