Wiek a refundacja leków

Choruję już 16 stwierdzono a tak naprawde 18 nie chodzę już do żadnych lekarzy bo jak poszłam jak czułam sie żle po jakiś lek to mi pani doktor powiedziała że na leki refundowane mam za dużo lat to było jakieś5 lat temu obecnie mam 60 nie zażywam nic, boli mnie wszystko i zostało mi czekać co przyniesie mi los.Proszę mi zdefinicjowac za dużo lat na leki bo ja tego nie pojmuję może się ktos znajdzie i powie mi co mam robić za nim stracę wiarę w człowieka .Mieszkam w Dąbrowie Górniczej.Pozdrawiam.

Prawo do refundacji leków nie zależy od wieku pacjenta. Refundacja zależy od leku i wskazaniu do stosowania do tego leku. W dzisiejszych czasach często nie ma większego znaczenia czy dany lek jest refundowany czy nie. Zdarzają się takie sytuacje, że lek nierefundowany jest tańszy od innego refundowanego o innej nazwie,ale tym samym działaniu. Tak więc jeśli jest pani chora to proszę śmiało iść do swojego lekarza, a jeśli nie ma pani za dużo pieniążków to niech pani poprosi lekarza żeby wypisał najtańszy możliwy lek z grupy. Można też w aptece przy realizowaniu recepty zapytać się czy nie ma jakiegoś tańszego odpowiednika zastosowanego leku. Nie ma się czego wstydzić tym bardziej, że różnice w cenach tego samego specyfiku może być ogromne. Pozdrawiam i życzę zdrowia.Na koniec link do strony gdzie możemy wpisać nazwę leku i dowiedzieć się czy jest refundowany i ile kosztuje : .http://www.bartoszmowi.pl/wszystko