Większa ilość płynu w jednej komorze mózgowej w 7. miesiącu

witam serdecznie mam pytanie bo juz sama nie wiem co mam robic dwa dni temu bylam na wizycie u swojego lekarza jestem w 7 mies ciazy i robil mi usg i stwierdzil ze przez jedna komore mozgowe przeplywa większa ilosc plyny ale zapewniał zeby se nie denerwowac ze bedziemy sie temy przygladac,ja spanikowana na 3 dzien poszlam do innego lekarza ktory robił mi 2 mies temu 4D przebadał i zrobił USg i stwierdził ze wszytsko jest w najlepszym porzadku prosze o jakas podpwoiedz czy gdzies isc dalej

Badanie USG powinno być zakończone wydaniem opisu badania z wnioskami i zaleceniami. Z Pani opisu sytuacji mniemam, że żaden a przynajmniej pierwszy z lekarzy tego nie zrobił. Nie da się komentowac takich "badań" - przekaz pacjenta może być zmieniony, zniekształcony. Nie znam metod oceny "przepływu płynu przez komory mózgowe" u płodu, nie ma takich analiz. Mierzymy szerokość komór, na to są normy. Jeśli drugi lekarz wydał opis badania, gdzie nie zawarł opisu żadnej patologii proszę być spokojną.