Wielotorbielowatość nerek i GFR 71

Jaką dietę powinienem stosować przy wielotorbielatowości nerek z GFR 71 i do tego mam kamienie nerkowe oraz drugie pytanie jak sprawdzić jakie kamienie mam, a dokładnie z czego się składają?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie wykonac badanie ogolne moczu, w ktorym powinny być stwierdzono odpowiednie kryształy, lub badanie samych kamienii. proponuje udać się dolkearza nefrologa.