Ucisk w klatce piersiowej i stan po półpaścu

Dzień dobry. Od 2 miesięcy odczuwam dziwny ucisk/kłucie w klatce piersiowej. Zazwyczaj pojawia się na przedniej ścianie klatki po prawej stronie i jest krótkotrwałe: 1-2 sekundy, jakby dziobnięcie. Pojawia się też przy napięciu mięśni klatki podczas mowy. We wrześniu miałem morfologie z rozmazem: wynik ok, OB 4, USG jamy brzusznej ok. Dodam że mam torbielowatość nerek, w lipcu miałem półpasiec po lewej stronie. Czy to może być nowotwór? Nerwobóle po półpaścu? Czy może to nerwica lękowa?

Witam
Wymienione dolegliwości mogą świadczyć o nerwicy lękowej, jednak należy najpierw wykluczyć inne podłoże takich dolegliwości , bo taki ucisk może być wynikiem zaburzeń ze strony np.serca albo układu oddechowego i wymaga to dokładnej diagnozy, aby ustalić przyczynę takich dolegliwości i wówczas podjąć ewentualne dalsze leczenie.Jeśli badania nie wykażą żadnych odchyleń od normy i będą się te objawy dalej utrzymywać, wówczas wskazana psychoterapia aby przyjrzeć się emocjonalnym przyczynom takich dolegliwości.
Pozdrawiam
Anna Szyda