Co oznacza kłujący ból całej jamy brzusznej?

Witam! Dzisiaj w nocy ok. 4 wybudził mnie ze snu kłujący ból całej jamy brzusznej. Nie mam innych dolegliwości. Mogę normalnie jeść. Ulgę sprawia mi oddanie gazów. Dodam że choruje na nerwice lękową. Pozdrawiam Proszę o odpowiedź.

Witam
Temat jest złożony i wielowątkowy. Powodem bólu jamy brzusznej może być wiele czynników i aby ustalić przyczynę wskazana jest konsultacja gastrologiczna. Jeśli badania medyczne wykażą normę , wówczas proponuję zgłosić się na psychoterapię, aby krok po kroku przyjrzeć się swoim emocjom, rozkminować to, co podskórnie działa na okolice tzw.splotu słonecznego , który jest najbardziej podatny na działanie stresu, silnie reaguje dolegliwościami na stany lękowe i co powoduje ich nasilenie. Aby rozsupłać to błędne koło potrzebna jest praca własna pod okiem doświadczonego terapeuty, i wówczas objawy ustąpią.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Aby stwierdzić czy "nerwica" i ból brzucha są powiązane konieczna jest konsultacja z psychoterapeutą. Doradzam kontakt z psychoterapeutą lub psychiatrą pracującym w oparciu o paradygmat psychodynamiczny - mają oni największe doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń psychosomatycznych.