Co robić z takim bólem w klatce piersiowej?

Witam. Od miesiąca borykam się z bólami w okolicy klatki piersiowej, karku oraz między łopatkami. Zaczęło się od bólu pod pachą, dość dziwnego jakby miała coś naciągnięte oraz bólu zatok. Kolejny dni to coraz bardziej rozlany ból rozchodzący się do szyi, na bark i rękę tylko bo lewej stronie. W między czasie złapał mnie katar ale do tygodnia przeszedł. Po katarze, nastąpiły ponowne bóle wyżej wymienione. Badania krwi miałam robione w lipcu. Oprócz bakterii w moczu (jestem w trakcie leczenia) i podwyższonego PCT 0.40 to wszystko w normie. Czy to mogą być objawy somatyczne ze stresu ( trochę jest tych sytuacji stresowych) czy udać się do lekarza ponownie?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o występowaniu nerwobóli w obrębie klatki piersiowej i lewej części ciała. Taka przypadłość na tle nerwowym jest dość częsta i dotyka w większości kobiet niż mężczyzn.

Dolegliwość ta ma charakter napadowy i pojawia się w momencie uszkodzenia nerwu obwodowego. Bardzo często towarzyszy temu uczucie mrowienia i drętwienia innych części ciała.

Ból, kłucie, czy ucisk może występować w obrębie klatki piersiowej, barku, pleców oraz przestrzeni międzyżebrowej. Dodatkowo może pojawiać się uczucie duszności oraz kołatanie serce i przyspieszony oddech. Świadczyć to może o podłożu emocjonalnym tej przypadłości.

Bardzo często takie objawy mogą wywoływać też czynniki takie jak: niedobory witamin z grupy B, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty, dyskopatia, cukrzyca oraz przyjmowanie niektórych leków.

Bardzo ważne jest ustalenie przyczyny takich dolegliwości, aby móc wdrożyć odpowiednie leczenie. Takie nerwobóle mogą występować jako skutek przewlekłego stresu oraz różnych sytuacji emocjonalnych.

Zalecamy wizytę u lekarza rodzinnego oraz psychologa. Specjalista po wykluczeniu ewentualnych chorób somatycznych wdroży odpowiednie leczenie. Pomocna może okazać się również psychoterapia, żeby ustalić przyczynę Pani dolegliwości.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadczy-klujacy-bol-w-klatce-piersiowej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.