Co oznaczają te bóle w klatce piersiowej u 23-latka?

Witam, od 15 lipca 2022 r.ból w klatce piersiowej, w okolicy klatki piersiowej. Wszystko zaczęło się 15 lipca. Najpierw lewa część, potem prawa część, od końca sierpnia zaczęła dawać również plecy, czasami występuje ból brzucha, czasem ból serca. Ból jest bolesny, jakby bolały mięśnie. Ból w dolnej części, dolnej części klatki piersiowej. Czasami w niektórych miejscach może wystąpić szybki, tępy ból. Ostatnio ból odczuwam każdego dnia. Bóle głowy są dość powszechne, ale były już wcześniej. Gdzieś 20 lipca była wysoka temperatura 38,9 jeden dzień i więcej potem gardło kolejne 3 dni (Nie wiem czy to związane). Ból w niewielkim stopniu zależy od kaszlu, kichania oddechu, wysiłku sportowego, nie zależy od wdechu i wydechu (tylko jeśli wdychasz bardzo głęboko - może być bardziej odczuwalny). Nie mogę znaleźć wzoru, z powodu którego pojawia się ból. Może pojawić się absolutnie spontanicznie, albo podczas ruchu, albo siedząc w samochodzie, albo w pracy, nawet leżąc w łóżeczku. Podczas sportu może się pojawić lub nie. Podczas badania palpacyjnego nic nie jest odczuwalne w obszarze bólu (może to być tylko wtedy, gdy wspinasz się bezpośrednio między żebrami i naciskasz. Opisałem jak najwięcej. Co to jest? Co mam zrobić? Choroby przewlekłe: Niedomykalność aorty stopnia 1 Zapalenie gardła stopnia 1 Hepertonia 1 stopnia Teraz jestem za granicą. Koszt lekarzy jest ogromny i nie mam tyle pieniędzy. Jeśli już pójdziesz do lekarza i wydasz pieniądze, chciałbym natychmiast dostać się do właściwej specjalności i nie wydawać dodatkowych pieniędzy i czasu. Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam z powodu odczuwanych przez Pana dolegliwości. Najważniejszym krokiem byłoby odnalezienie przyczyny takich problemów zdrowotnych i wdrożenie właściwego leczenia, aby poprawić Pana komfort życia.

Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie wskazać źródło takich objawów. Można by je rozpatrywać na wielu płaszczyznach, niekoniecznie związanych tylko z jednym układem.

Zalecamy Panu konsultację z lekarzem kardiologiem, gdyż opisane problemy mogą mieć charakter naczyniowo-sercowy. Obecne bóle w klatce piersiowej mogłyby sygnalizować pewne schorzenia, czy przypadłości sercowe. Istotnym byłoby wykonanie echa serca oraz RTG klatki piersiowej. Dodatkowo zalecone byłoby przeprowadzenie EKG oraz pomiaru ciśnienia tętniczego. Warto również wykonać pełną morfologię krwi z CRP, a także poziom prób wątrobowych, kreatyniny i elektrolitów w surowicy krwi.

Po ewentualnym wyeliminowaniu chorób kardiologicznych, można by przypuszczać, że przyczyną takich dolegliwości mogłyby być nerwobóle w obrębie klatki piersiowej i brzucha. Przewlekły stres, zmęczenie oraz podłoże emocjonalne mogą nasilać takie objawy.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została przedstawiona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/klucie-w-sercu-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-choroby-moze-sugerowac-bol-w-klatce-piersiowej-wideo

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-klatce-piersiowej-moze-byc-objawem-jednej-z-tych-7-rzeczy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.