Więzadło rzepki o prawidłowej echostrukturze
Witam, parę tyg. temu idąc ulicą poślizgnął się prawą nogą. Ostry ból od strony wewn. przysrodkowej kolana. USG Zachyłek nadrzepkowy bez wysięku. Więzadło własnie rzepki o prawidłowej echostrukturze. Więzadło MCL - uszkodzenie I st. Więzadło LCL o prawidłowej echogeniczności. MM - uszkodzenie rogu tylnego. ML o prawidłowej echogeniczności. Staw rzepkowo udowy o prawidłowej sonograficznie chrąstce stawowej. Dól podkolanowy bez uchwytnej patologii w zakresie dostępnym badaniu USG. Co robić dalej?

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Witam,
Jeżeli podczas urazu doszło do uszkodzenia MM (łąkotka przyśrodkowa)
to taka sytuacja wymaga artroskopii stawu koloanowego. Oczywiście wynik
USG należy skorelować z oceną kliniczną kolana, jednak przy potwierdzeniu
uszkodzenia artroskopia będzie konieczna.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu