Więzadło rzepki o prawidłowej echostrukturze

Witam, parę tyg. temu idąc ulicą poślizgnął się prawą nogą. Ostry ból od strony wewn. przysrodkowej kolana. USG Zachyłek nadrzepkowy bez wysięku. Więzadło własnie rzepki o prawidłowej echostrukturze. Więzadło MCL - uszkodzenie I st. Więzadło LCL o prawidłowej echogeniczności. MM - uszkodzenie rogu tylnego. ML o prawidłowej echogeniczności. Staw rzepkowo udowy o prawidłowej sonograficznie chrąstce stawowej. Dól podkolanowy bez uchwytnej patologii w zakresie dostępnym badaniu USG. Co robić dalej?

Witam,

Jeżeli podczas urazu doszło do uszkodzenia MM (łąkotka przyśrodkowa)
to taka sytuacja wymaga artroskopii stawu koloanowego. Oczywiście wynik
USG należy skorelować z oceną kliniczną kolana, jednak przy potwierdzeniu
uszkodzenia artroskopia będzie konieczna.

Pozdrawiam,

dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu