Wirusowe zapalenie płuc a spanie z odkrytymi plecami

Witam mam takie nie typowe pytanie byłam u lekarza i stwierdził ,że mam wirusowe zapalenie płuc i że to infekcja bo panuje grypa w różnych postaciach i tyle się dowiedziałam od lekarza. Znajomi mówią ,że sama do tego doprowadziłam śpiąc z odkrytymi plecami lecz ja tak od dosyć dawna śpię i nic się nie działo takiego poważnego czy takie spanie mogło wpłynąć na moją odporność, że sama do takiego stanu się doprowadziłam? Po proszę o poradę

Aleksander Ropielewski

Mogło, aczkolwiek nie musiało być to przyczyną zapalenia o etiologii wirusowej.