Czy jeden stolec dziennie po operacji przepukliny to zly znak?

Witam, jestem 5 tygodni po operacji przepukliny pachwinowej. Mój problem polega na tym, że stolec pojawia się tylko raz dziennie po śniadaniu. Z reguły później już cały dzień nie występuje. Pojawiają się gazy, lecz nie dochodzi do wypróżnienia.

Dolegliwości jakie Pan opisuje raczej nie powinny stanowić problemu klinicznego. Stolec pojawiający się raz dziennie to bardzo dobry symptom i świadczący o prawidłowej pracy jelit. Tak właśnie powinno być, że stolec pojawia się raz dziennie. Trudności w oddawaniu wiatrów sporadycznie mogą występować i raczej związane są z nieprawidłową dietą. Na pewno te problemy jakie Pan przedstawił nie mają nic wspólnego z przebytym zabiegiem plastyki przepukliny pachwinowej (nie narusza się wtedy struktury układu pokarmowego). W razie wątpliwości trzeba udać się na bezpośrednie badanie do lekarza pierwszego kontaktu.