Czym może być spowodowane tak częste oddawanie stolca?

Witam. Jestem kobietą i mam 16 lat. Mam bardzo uporczywy i wstydliwy problem. Już od dłuższego czasu bardzo często w ciągu dnia oddaje gazy, czasem mam tak że co po chwile, cały czas, czasem jest wszystko niby w porządku, ale za chwile problem znów się pojawia.. Do tego często burczy mi w brzuchu i bulgocze i jeszcze tak głośno. Do tego doszło jeszcze bardzo częste oddawanie stolca w ciągu dnia, nawet kilka razy dziennie. Stolce są o normalnej konsystencji, chociaż raz zdarzyło mi się oddać 3 pod rząd w ciągu dnia takie wodniste, ale to już jakiś czas temu, ale ogólnie są normalne. Oddam stolec, jest okej, a za jakiś czas czuje że muszę iść znów i tak cały czas. Co jest ze mną nie tak ? Czy to poważny problem jaki opisałam ? Czym to wszystko może być spowodowane i jak to leczyć ? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Wzdęcia, nadmierna ilość gazów oraz zwiększona liczba stolców mogą być związane z zaburzeniem funkcji jelit pod postacią zespołu jelita nadwrażliwego.

Jednak w takim przypadku konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu, który w tym schorzeniu ma kluczowe znaczenie. Ponadto lekarz wykona badanie. Wówczas postawi wstępne rozpoznanie. Gdyby była potrzeba zleci dodatkowe badania.
Pozdrawiam