Torbiele piersi, które nie znikają

Witam, Mam pytanie, ponieważ mam duży problem z moją piersią. Od 7 miesięcy walczę z torbielami, które nie znikają, a rosną i pękają. Jestem 14 miesięcy po porodzie i karmiłam piersią. Na lewej piersi w czasie karmienia przechodziłam stan zapalny piersi i skutkiem tego są moje torbiele. Miałam 2 razy robioną biopsję i kom. rakotwórczych nie stwierdzono, natomiast stwierdzono, że jest to pierś mastopadyczna z torbielami ropnymi. Pani doktor nie chciała ich usuwać i miałam czekać aż dojrzeją i pękną. Stało tak się teraz, lecz na wizytę muszę czekać 2 mieniące, prywatnie 3 tyg. i teraz nie wiem co mam robić. Na piersi robię okłady z maści ichtiolowej i nie pomaga, wręcz odwrotnie - wokół całego tego mam zaczerwienioną mocno skórę, a miejsce, z którego cieknie ropa o kolorze sinym. Proszę o odpowiedz co mam robić, gdyż bardzo się boję. Dzisiaj idę do lekarza ginekologa, może on coś na to poradzi? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
W opisanej sytuacji być może rozwinął się stan zapalny spowodowany pęknięciem torbieli.
Aby potwierdzić taką przyczynę wskazane jest badanie fizykalne piersi i ewentualne badanie USG piersi. Po potwierdzeniu przyczyny będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia. Być może konieczna będzie antybiotykoterapia ogólna, wobec tego konieczna jest wizyta u ginekologa lub chociażby lekarza rodzinnego.
Jeśli jest Pani umówiona na wizytę to bardzo dobrze, należy pozostać pod opieką lekarza prowadzącego.
Redakcja abcZdrowie.pl