Jak ustalić dokładny dzień zapłodnienia?

Witam serdecznie! Potrzebuję lekarskiej pomocy ginekologicznej. Ostatnio miałam miesiączkę 19 kwietnia, zwykle cykle 28-dniowe. Do współżycia z moim parterem doszło w dniach od 27 kwietnia do 4 maja, podczas których staraliśmy się o dziecko, co też się stało, bo dokładnie 15 maja wykonałam test ciążowy. Ciąża została potwierdzona. Nurtuje mnie tylko jeden fakt, iż 6 maja doszło do kontaktu z przypadkowym mężczyzną, którego nie planowałam. Stosunek był w prezerwatywie, ale przed założeniem zabezpieczenia najpierw włożył członek na chwilę do pochwy. Do wytrysku nie doszło w żaden sposób, mimo to czuję jakąś niepewność, czy nie jestem w ciąży z tym Panem? Dziś byłam u lekarza, lekarz stwierdził 5, 5-tygodniową ciążę, wielkość 6,5. Proszę o pomoc, opierając się na danych jak wyżej. Uprzejmie dziękuję.

Witam serdecznie! Na podstawie Pani cykli możemy stwierdzić, iż w ostatnim cyklu dni płodne przypadały na 26 kwietnia - 8 maja. Oznacza to, że wszystkie stosunki mogły zakończyć się zapłodnieniem. Opisany stosunek z przypadkowym mężczyzną był zabezpieczony, dlatego ryzyko poczęcia jest niewielkie. Owszem, należy brać pod uwagę obecność płynu preejakulacyjnego, ale jeżeli była to chwilowa penetracja to szanse na przeniesienie plemników są znikome. Według daty ostatniej miesiączki w dniu wczorajszym była Pani w 6 tygodniu i w 6 dniu ciąży. Wg USG ciąża została określona na 5 tydzień i 5 dzień ciąży. Trudno zatem wnioskować, kiedy faktycznie miało miejsce zapłodnienie. Proszę pamiętać, że na tym etapie badanie USG jest subiektywne, a wynik zależy od wielu czynników, w tym doświadczenia lekarza przeprowadzającego badanie oraz aparatu, na którym wykonywane jest badanie. Przyjmuje się, że na tym etapie ciąży odchylenie może wynosić nawet do 7 dni. Pozdrawiam