Właściwości preparatu Citalopram

witam serdecznie.chciałabym sie dowiedziec, jak działa lek citalopram 20mg,na co go sie stosuje,w leczeniu jakich chorób pomaga,czy podnosi,czy tez obniża cisnienie krwi oraz,czy działa pobudzająco,czy raczej wyciszająco,bardziej więc dostarcza energii i siły, czy raczej zazycie wpływa bardziej na sennosc?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Citalopram jest to lek należący do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), stosowany jest w depresji, stanach lękowych. Do działań niepożądanych należą: senność lub bezsenność, nudności, suchość błony śluzowej jamy ustnej, nadmierna potliwość, zmniejszenie łaknienia, zmniejszenie popędu płciowego, niepokój, nerwowość. Nie należy go stosować w przypadku niewydolności serca i zespołu wydłużonego odcinka QT.
Pozdrawiam