Czy od leków przeciwdepresyjnych istnieje możliwość przytycia?

Witam. Lekarz przepisał mi parę dni temu lek i bardzo chciałabym wiedzieć, czy moja waga od niego nie wzrośnie, ponieważ panicznie boję się przytyć! Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Ze stosowaniem citalopramu wiąże się stosunkowo niewielkie ryzyko przyrostu masy ciała w porównaniu z innymi lekami przeciwdepresyjnymi z grupy inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny.