Lek przeciwdepresyjny a krwawienie

Witam uprzejmie. Mam pytanie do specjalisty. Bardzo proszę o odpowiedź. Otóż od 3 tygodni zażywam lek z grupy SSRI. Pojawiły się u mnie krwawienia z pochwy.   Czytałam w sutkach ubocznych i tam pisze, że coś takiego może wystąpić.

W związku z tym czy powinnam dalej używać ten lek? Ten lek bardzo mi pomógł. Dobrze się po nim czuje i co teraz mam zrobić? Leczę depresję tym lekiem. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny mogą wywierać niekorzystny wpływ na układ krzepnięcia. Zwiększone ryzyko krwawienia dotyczy przede wszystkim górnego odcinka przewodu pokarmowego.

Krwawienia z dróg rodnych jako objaw uboczny stosowania leków z tej grupy zdarza się rzadko. W tej sytuacji polecałabym jak najszybszą konsultację u ginekologa, aby wykluczyć inne przyczyny krwawienia. Jeśli natomiast nie zostaną stwierdzone przyczyny ginekologiczne, to należy odstawić lek w porozumieniu z Pani psychiatrą.

Skoro jest Pani zadowolona z efektów leczniczych- do rozważenia jest np. zamiana leku na preparat oryginalny (obecnie stosuje Pani lek generyczny), który może być pozbawiony takich działań.

Serdecznie pozdrawiam