Odstawienie leku na nerwicę - czym może grozić?

Witam. Bardzo proszę o dpowiedź na moje pytanie. Otóż mój mąż zażywał od roku lek z grupy inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny. Podobno ma nerwicę z lękiem. Właśnie teraz sam, bez konsutacji z lekarzem przestał go zażywać. Zataił to przede mną, a ja teraz się martwię. Czym to może grozić? Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Pani mąż przyjmował lek z grupy SSRI, który powinno odstawiać się stopniowo, obniżając dawkę leku, pod kontrolą lekarza. Istnieją doniesienia o objawach odstawiennych po okresie przewlekłej terapii: zawroty i bóle głowy, zaburzenia snu, pogorszenia samopoczucia.