Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odstawienie leku na nerwicę - czym może grozić?

Witam. Bardzo proszę o dpowiedź na moje pytanie. Otóż mój mąż zażywał od roku lek z grupy inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny. Podobno ma nerwicę z lękiem. Właśnie teraz sam, bez konsutacji z lekarzem przestał go zażywać. Zataił to przede mną, a ja teraz się martwię. Czym to może grozić? Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Leczenie nerwicy

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Pani mąż przyjmował lek z grupy SSRI, który powinno odstawiać się stopniowo, obniżając dawkę leku, pod kontrolą lekarza. Istnieją doniesienia o objawach odstawiennych po okresie przewlekłej terapii: zawroty i bóle głowy, zaburzenia snu, pogorszenia samopoczucia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy