Wolny płyn w macicy a podejrzenie ciąży

Witam mam pytanie od ok 3 msc biorę tabletki vixpo byłam u lekarza na usg dr zobaczył wolny płyn w macicy zalecił zrobić test ciążowy ale nawet on nie był pewny ciąży powiedział jedynie że jeśli jestem to byłby 5 tydzień ja natomiast nie mam żadnych kompletnie objawów ciąży. czy jest jednak taka możliwość? dodam że prawdopodobnie mam mięśniak w macicy oraz na pewno tyłozgięcie macicy. jaka może być jeszcze inna możliwość? co prócz ciąży może sugerować wolny płyn w macicy?

Wolny płyn w macicy może sugerować jakiś proces zapalny jaki się w niej toczy. Co do ciąży można wykonać badanie poziomu betaHCG we krwi, aby konkretnie ocenić możliwość występowania ciąży.