Co oznacza Zatoka Douglasa wolna od płynów?
Proszę o objaśnienie badania USG : Trzon macicy tyłopochylny jednorodny echogenicznie o wym 36x47mm. Endomerium jednorodne wys 0,57cm z echem środkowym. Jajnik prawy 42x32mm z gęstą treścią torbielka ok 26mm, jajnik lewy 36x33 z torbielą gładkościenną z gęstą treścią (można sugerować cystis picea) pola przydatków obustronne wolne. Zatoka Douglasa wolna od płynów.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Konieczne jest Diagnostyka torbieli natomiast co do płynu w Zatoce Douglasa to nie ma w niej patologicznej ilości płynu