Co oznacza Zatoka Douglasa wolna od płynów?

Proszę o objaśnienie badania USG : Trzon macicy tyłopochylny jednorodny echogenicznie o wym 36x47mm. Endomerium jednorodne wys 0,57cm z echem środkowym. Jajnik prawy 42x32mm z gęstą treścią torbielka ok 26mm, jajnik lewy 36x33 z torbielą gładkościenną z gęstą treścią (można sugerować cystis picea) pola przydatków obustronne wolne. Zatoka Douglasa wolna od płynów.
Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest Diagnostyka torbieli natomiast co do płynu w Zatoce Douglasa to nie ma w niej patologicznej ilości płynu