Woreczek żółciowy obkurczony a ostre bóle nadbrzusza

Witam, kilka razy miałam ostre bóle nadbrzusza. Przechodziły mi po przyłożeniu ciepłego okładu w okolice lewej strony ( tak jakby pod żebra ). Z objawami poszłam do lekarza, które zalecił zrobić USG. Wszystko ok tylko opisane,że woreczek żółciowy obkurczony. Lekarz powiedział,że nie widać kamieni, ale lekki cień akustyczny, który potwierdza ich obecność. zlecił wycięcie pęcherzyka. czy to konieczne? czy tam na pewno są kamienie?

Aby się upewnić powinna Pani wykonać USG po odpowiednim przygotowaniu. Pęcherzyk żółciowy mógł być opróżniony z żółci jeśli od ostatniego posiłku do badania upłynęło zbyt mało czasu.