Wpływ antybiotyków na osłabienie działania tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry, biorę antybiotyk doxycyklinum od poniedziałku. Od 3 lat biorę kontracept. Wczoraj miałam stosunek z partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia, jakie jest ryzyko ciąży? Dodatkowo dodam, że od 4 lat leczę się na niedoczynność tarczycy. Wczoraj wzięłam 16 tabletkę z blistra kontraceptu. Dziś dostałam plamień krwi.

Aleksander Ropielewski

Doksycyklina zmniejsza skuteczność antykoncepcji chormonalnej i podczas terapii i 7 dni od jej zakończenia konidczne jest stosowanie mechanicznej formy antykoncepcji.