Maseczka z sody i jej wpływ na skórę

Witam chcialam sie dowiedziec czy maseczka z sody to dobry pomysł. Od wielu miesięcy borykam się z trądzikiem i z przebarwieniami po trądziku i zastanawiam się czy maseczka z sody może mi pomóc. Wiele osob sobie chwali maseczke z sody oczyszczonej na przebarwienia po tradziku ale czy maseczka z sody nie zniszczy skory? Nie chcę bardziej podrażnić skóry, a przecież twarz jest bardzo wrażliwa. Czy maseczka z sody może zniwelować przebarwienia po trądziku i pozytywnie wpłynąć na trądzik, czyli zmniejszyć ilosć pojawiających się wyprysków? Jakie działanie ma maseczka z sody? Czytałam opinie w internecie, ale są bardzo zróżnicowane informacje.Jestem też ciekawa czy maseczka z sody pomaga na wągry i oczyści zapchane pory na nosie? Jest w ogóle taka szansa? Dziękuję za odpowiedzi.

Witam serdecznie. Prawdopodobnie nie, choć nie można wykluczyć, że na podanej na podrażnienia skórze cera się pogorszy. Może się tak stać ze względu na fakt, że soda może działać drażniąco na naskórek.

Witam proszę nie stosować takiej maseczki, nie jest ona skuteczna.Na przebarwienia najlepsza metodą są peelingi medyczne oraz laser. Zabiegi te dobiera się po konsultacji. Serdecznie zapraszam na konsultację. Pozdrawiam