Wpływ żeń-szenia na płód

Witam.Jestem na początku 7 tygodnia ciąży po in vitro.Przeczytałam dzisiaj artykuł o szkodliwym teratogennym dzialaniu żeń szenia na płody szczurów.Przez ok.tydzień stosowałam do twarzy krem z dodatkiem wyciągu z żeń-szenia.Czy mogłam zaszkodzić ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przy stosowaniu miejscowym istnieje niewielka szansa wpływu na płód. Niemniej jednak proszę odstawić preparat.