Wrastający paznokieć u dużego palca u stopy

Witam, miałem wrastajacy paznokiec-duzy palec u stopy lewej. 4 dni temu chirurg zadecydowal ze usunie paznokiec wraz z macierza i obetnie waly okolopaznokciowe.Dostalem Antybiotyk opatrunek i za dwa dni udalem sie na kontrole, teraz znow mam po 3 dniach.Chcialem zapytac czy usuniecie paznokcia i wałów pomoze mi i nie bede musiał juz tak cierpiec z tym paznokciem,czy fajnie mi sie to zagoi, jakie opatrunki, masci stosowac? obecnie mam opatrunek-atrauman,zakaldam do parcy, a w domu chodze bez.

Proszę stosować się do zaleceń chirurga prowadzącego, a na pewno nie powinno być kłopotów z gojeniem się rany po tym zabiegu. Chirurg prowadzący powinien wytłumaczyć w jaki sposób postępować z raną (często są to indywidualne uwarunkowania). Skuteczność tego typu zabiegu w przypadku wrastających paznokci jest bardzo dużo i nawroty schorzenia to rzadkość.