Usuwanie wrastającego paznokcia palca

Witam. Wczoraj miałam usuwany wrastajacy paznokiec palucha. Czy do całkowitego odrosnięcia będę musiała go owijać czy tylko przez czas zagojenia się rany? Ile czasu trwa gojenie takiej rany i czy czas w jakim odrosnie paznokiec to aż 9 miesięcy? Dodam że paznokcie u rąk jak i nóg muszę obcinać co 7 dni. P

Witam , na ogół , po zagojeniu rany nie jest wymagane noszenie opatrunku , zalecane jest noszenie luźnego obuwia. Czas odrastania paznokcia wynosi 6-9 miesięcy. Gojenie się rany powinno być monitorowane przez lekarza , który wykonał zabieg!!! z.żurawski