Jakie mogą być konsekwencje wrastającego paznokcia?

Witam dziś byłem na wizycie u chirurga z wrastającym paznokciem. Rok temu miałem to samo, lecz wizyty trochę się różniły. Rok temu Lekarz stwierdził że najpierw mam wybrać antybiotyk i po tym umówić się na zabieg wycięcia klinowego paznokcia, dziś natomiast lekarz umówił się ze mną na zabieg, lecz nie przepisał żadnych leków. Wydaje mi się że paznokiec jest w takim samym stanie jak rok temu (krew, ropa, boli, cały czerwony spuchniety, stopa ciepła i lekko przebarwiony palec na skórze pod paznokciem lekko tak jakby brązowy) wiadomo lekarz wie lepiej ale się trochę niepokoje żeby nie doszło do żadnych powikłań. Problem wrócił po około roku lecz zaczęło się robić nieciekawie już w maju, teraz po prostu jest sytuacja ze juz bylem zmuszony umówić się na zabieg. Jakie mogą być konsekwencje takiego stanu z paznokciem jak u mnie ?

Dzień dobry, problem wrastającego paznokcia rozwiąże pan u podologa. Nie trzeba będzie usuwać paznokcia chirurgicznie, co zapewne zalecił panu lekarz. Podolog założy klamrę ortynoksyjną, która spowoduje ze paznokieć będzie rósł prawidłowo oraz oczyści wały paznokciowe i założy tamponadę. Dodatkowo powinien zalecić Panu preparaty do codziennego stosowania, które usuną stany zapalne i infekcje.

Pozdrawiam