Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wrastanie się paznokcia po urazie stopy

Witam. Wrasta mi się paznokieć przy czym uraz ujawnił się gdy zostałem kopnięty w palucha u lewej nogi podczas meczu. Było to w połowie września. Na początku smarowałem go detromycyną co nie dało żadnego efektu. Potem dostałem skierowanie do owego lekarza, i po tygodniu moczenia w mydlinach i zalewaniu palca jodyną niestety poprawa (wg doktora) jest niewystarczająca. Zaproponował mi zabieg zerwania części paznokcia oraz ucięcia części wału paznokciowego. Są inne sposoby ? Zrywanie tokonieczność?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Szanowny Panie - nie widząc tego, nie mogę podważać opinii lekarza. Ale jeżeli tak zdecydował - zabieg trwa 10 minut - znieczulenie zapewnia całkowity komfort, usuwa się jedynie fragment paznokcia, który będzie zdrowy odrastał.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Chirurg nie zrywa paznokcia lecz częściowo , w znieczuleniu usuwa płytkę paznokciową , jest to standartowe postępowanie przy braku poprawy po leczeniu zachowawczym , zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy