Wrażliwa i napięta skóra na skroni oraz obrzęk pod okiem

Witam ! od pewnego czasu mam taki problem, na lewej skroni pojawia się zgrubienie ok 5cm średnicy skóra jest napięta i wrażliwa, przy dotyku boli. Potem występuje obrzęk pod okiem po 4-5 dniach wszystko mija by za 4-5tygodni znowu się pojawić. Zrobiłam badania OB morfologia CRP KERATYNINE TSH wszystko w normie prześwietlenie zatok oraz badanie dna oka również ok. CZY TO COŚ POWAŻNEGO ?

Aleksander Ropielewski

Warto wykluczyć olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic, które najczęściej objawia się zapaleniem tętnicy skroniowej.