Zapytaj lekarza

1 , 0 3 2 , 1 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wrażliwe oko po operacji zeza

Dzień dobry, od kilku miesięcy mam taki problem, chodzi o oko. Jest ono jakby wrażliwsze, cały czas coś mnie tam swędzi i kłuje, i na dodatek oko jest podpuchnięte. Miałem 5 lat temu na tym oku zabieg zeza, ale moja lekarka, która mi przeprowadziła zabieg wykluczyła jakieś właśnie powiązania z nim. Inna okulistka wykluczyła zapalenie spojówek i powiedziała, że może to być związane z zatokami albo alergią. Poza tym od kilku lat borykam sie z problemami skórnymi, tzn. ciągle mam atapowe zapalenie skóry, co do zatok bolą mnie policzki, ale zdjęcie RTG wykluczyło obecność zatok. Nie wiem co robić, bo czuję się strasznie z tym źle. Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Witam serdecznie!

Jeżeli ma Pan skłonność do alergii, jak najbardziej jest możliwe, że zmiany w obrębie oka również są związane z tym problemem. Z tego powodu wskazane jest omówienie tego problemu z lekarzem alergologiem. Przed wizytą u tego specjalisty wskazane jest ponowne odwiedzenie okulisty.
Jeżeli wymienieni specjaliści nie znajdą przyczyny objawów wskazana będzie wizyta u laryngologa.

Do alergologa i laryngologa konieczne jest skierowanie.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy