Wrodzona stenoza kanału kręgowego 9mm

Proszę o poradę syn miał robiony MR kręgosłupa wynik wyszedł tak: Wrodzona stenoza kanału kręgowego 9mm. Dyskopatia od L3 do S1 z uciskiem struktur nerwowych. Dyskopatia Th11Th12 z przepukliną krążka na głębokość 3-4 mm. Czy przy takim wyniku syn musi mieć operację? Syn ma 198 cm wzrostu.Po wysiłku i niewłaściwej pozycji odczówa ból w klatce piersiowej.

Operacja nie jest wykluczona, ale do decyzji potrzebny jest pełny obraz kliniczny i decyzja musi być wyważona a operacja zaproponowana wyłącznie przez neurochirurga.

Operacja zawsze jest ostatecznością, proponuję zacząć od łagodnej formy aktywności i współpracy z fizjoterapeutą, który pokaże zestaw ćwiczeń oraz zastosuje inne techniki fizjoterapeutyczne zabezpieczające przed nasilaniem dolegliwości.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki