Wrodzona wada serca a służba wojskowa

WITAM PANA DOKTORA MAM 24 LATA 162 CM I BARDZO BYM CHCIAŁA SIĘ DOSTAĆ DO WOJSKA. PISZĘ Z TAKIM PYTANIEM OTÓŻ JA JESTEM PO OPERACJI SERCA MIAŁAM WADE SERCA WRODZONA ASD TYPU ll OPEROWANA 1998 ROKU OD TAMTEJ PORY JEST WSZYSTKO DOBRZE WYNIKI MAM DOBRE DOBRZE SIE CZUJE. PROSZĘ MI ODPOWIEDZIEĆ CZY MAM SZANSE PRZEJŚĆ WOJSKOWĄ KOMISJĘ LEKARSKĄ?PROSZĘ O ODPOWIEDŹ SYLWIA M
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Stres a zawał serca

Nadmiar obowiązków, presja czasu, dynamiczne życie, powodują życie pod ciągłym stresem. Jego długotrwałe działanie niesie destruktywny wpływ na nasze zdrowie. Warto jednak pamiętać, aby nie obarczać stresu winą za rozwój wszystkich chorób, gdyż inne czynniki, mają w tym o wiele większy udział.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Jeśli po operacji nie występowały żadne powikłania oraz nie występują żadne nieprawidłowości w układzie sercowo-naczyniowym to nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju. Proszę pamiętać, że wojskowa komisja lekarska analizuje każdy przypadek indywidualnie i nie można jednoznacznie stwierdzić czy przejdzie Pani pozytywną weryfikację.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Ubytek typu drugiego w przegrodzie między przedsionkowej jest jedną z prostszych wad wrodzonych serca, którą można leczyć z bardzo dobrym efektem końcowym. Jeżeli wszystkie badania tak jak Pani pisze są prawidłowe i nie ma żadnych zmian resztkowych po zabiegu kardiochirurgicznym sam fakt przebytego leczenia kardiochirurgicznego nie powinien Panią dyskwalifikować z możliwości podjęcia pracy w wojsku. Proponuję jednak przed lekarską komisją wojskową udać się do swojego kardiologa i poprosić o opinię na piśmie, którą przedstawi Pani lekarzom z komisji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty