Wrzodziejące zapalenie jelita grubego potwierdzone w kolonoskopii

Witam serdecznie. W czerwcu tamtego roku miałem klonoskopię. I stwierdzono u mnie wrzodziejące zapalenie jelita grubego. W obenej chwili biorę sulfasalazium 500 mg dwa razy dziennie rano i wieczorem do posiłku oraz debretin przed posiłkami rano i wieczorem. Jak długo należy brać te lekarstwa aby była jakaś poprawa. Cały czas pobolewa mnie cały brzuch i czuje się jak balon. Pzdr Marcin
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Ryzyko związane z gastroskopią

Gastroskopia to badanie wykonywane w celu oceny stanu układu pokarmowego. Czy może być ono dla nas niebezpieczne? Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Szanowny Panie, WZJG, jest wstępnie rozpoznawane na podstawie kolonoskopii, ale potwierdzane dopiero w badaniu histologicznym wycinków. Oceniany jest wówczas stopień zaawansowania - co decyduje o terapii. Być może dawka, Sulfasalazyny 2x 500mg jest za mała, może trzeba włączyc kolejne leki.
To musi skonsultować lekarz prowadzący, najlepiej specjalista gastrolog. W razie wątpliwości zapraszam na wizytę - wszelkie dane uzyska Pan na portalu "znany lekarz.pl"
Pozdrawiam. dr n.med. Wojciech Kawiorski

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy