Wskazania do badań w kierunku chorób nowotworowych po półpaścu

Corka.lat 9.własnie zachorowala na polpasiec. W wieku 3 lat przeszla ospe wietrzna.wokol nikt nikt nie ma zadnej z tych chorob.Czy to prawda.ze teraz trzeba porobic badania wkierunku chorob nowotworowych? Jakie nowotwory wziac pod uwage.i jakie zrobic badania? Czy to prawda.ze polpasiec atakuje wlasnie przy chorobach nowotworowych?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje kierować się zaleceniami lekarza pediatry badającego dziecko.

Półpasiec występuje po kontakcie z chorym na półpasiec oraz w stanach obniżonej odporności. W chorobie nowotworowej obniżona jest odporność ale to nie znaczy, że każdy chory na półpasiec ma chorobę nowotworową.
każda infekcja wirusowa czy bakteryjna rozwija się w stanie obniżonej odporności. Czynniki chorobotwórcze otaczają na w każdej chwili co nie znaczy,że na wszystko cały czas człowiek choruje.