Wskazania do hospitalizacji dziecka z ospą

Czy dziecko z ospą wietrzną powinno być skierowane do szpitala dziecięcego na oddział zakaźny? Mój syn w wieku 5 lat dostał takie skierowanie w trzecim dniu od wystąpienia objawów w formie krostek, miał też gorączkę 38,9 stopni. Byliśmy wówczas w innym województwie. Tego samego dnia wróciliśmy do naszego miasta. W szpitalu powiedziano że nie ma potrzeby by dziecko tam zostało. Czy nie bedzie powikłań?

Szanowna Pani,
w większości przypadków rzeczywiście nie ma konieczności hospitalizacji dziecka z ospą. Leczenie jest objawowe i może być prowadzone w domu. W przypadku pojawienia się objawów nietypowych np. związanych za zaburzeniami zachowania lub zaburzenia neurologiczne wtedy konieczna będzie konsultacja lekarska.
z poważaniem,
J.Zachwieja