Wskazania do ponownego stosowanie Depakine Chrono po nieprawidłowym wyniku EEG

Syn w wieku 12 lat mial zdiagnozowaną padaczkę, łącznie miał 3 napady w trakcie snu w odstępie kilku dni. Lekarz wdrozył leczenie depakine chrono 300. Syn bral leki przez 3,5 roku - wtym czasie nie bylo nowych napadow a zapis EEG byl w normie dlatego lekarz zdecydował o odstawieniu leku. Miesiąc po odstawieniu wykonano kontrolne badanie EEG i niestety wynik jest nieprawidlowy, lekarz zaleca ponownie stosować depakinę. Czy to jest koniecznie , po depakinie syn jest ospały , ma kłopoty z nauką.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli specjalista neurolog zaleca powrót do Depakine, powinna Pani postępować wg jego zaleceń. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację z innym specjalistą neurologiem dziecięcym.