Wskazania do stosowanie Vibin Mini u osoby z niedoczynnością tarczycy

Lekarz ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Vibin. Po poprzednim Ovulastanie czułam się wyśmienicie, jednak on uparł się przy swoim wyborze. Czytając opinie w internecie natknęłam się na serię artykułów o zgonach spowodowanych mieszanką 0,03 mg etynyloestradiolu 3 mg drospirenonu. Czy powinnam zacząć je brać? Które tabletki będą bardziej odpowiednie dla bardzo młodej dziewczyny z niedoczynnością tarczycy i skłonnościami do depresji? Proszę o radę.

Witam Panią,
stosowanie każdego leku wiąże się z możliwością wystąpienia objawów niepożądanych. Trudno powiedzieć, dlaczego ginekolog uparł się przy wyborze tabletek Vibin. Być może uznał że będą dla Pani bardziej korzystne niż Ovulastan. Jeśli ma Pani wątpliwości związane ze stosowaniem leku warto skonsultować się z innym ginekologiem. Napisała Pani równieź o skłonności do depresji. Czy ma Pani zdiagnozowany epizod depresji? Czy może chodzi o osobniczą skłonność do doświadczania smutku? Jeśli ma Pani obawy, że jest to depresja a nie np. chandra czy tymczasowe przygnębienie to proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który zdiagnozuje ewentualne zaburzenie nastroju i w razie potrzeby przepisze Pani odpowiednie leki.
Pozdrawiam!