Współżycie drugiego dnia przerwy między opakowaniami tabletek a ryzyko ciąży

Witam, Po miesiącu brania tabletek antykoncepcyjnych z kilkoma nieregularnościami (kilka spóźnień powyżej 12 godzin) drugiego dnia przerwy między opakowaniami doszło z moją dziewczyną do współżycia (stosunek przerywany). Proszę o radę, czy powinniśmy podjąć jakieś dodatkowe kroki (tabletka po) czy nie ma ryzyka ciąży? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Ryzyko zawsze istnieje ponieważ nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji. Proponuje udać się do ginekologa.