Współżycie dzień po zakończeniu miesiączki

Witam,

pierwszego dnia cyklu, czyli w zasadzie ponad pół dnia po zakończeniu miesiączki współżyłam. Nie doszło do wytrysku w pochwie, mimo to ok. 30 godzin po stosunku przyjęłam tabletki Microgynon wg Metody Yuzpe. Kiedy powinnam spodziewać się okresu, czy istnieje prawdopodobieństwo, bym mimo to była w ciąży? Bardzo proszę o pomoc.

Witam serdecznie!

Na początku chciałabym zauważyć, iż pierwszym dniem cyklu jest pierwszy, a nie ostatni dzień krwawienia. W obecnej sytuacji trudno jest przewidzieć, kiedy wystąpi krwawienie. Zastosowanie metody Yuzpe wprowadza chaos w gospodarkę hormonalną i uniemożliwia określenie reakcji organizmu. Jeżeli przyjęcie tabletek miało miejsce zgodnie z zasadami metody Yuzpe, ryzyko ciąży jest znikome. Kontrolnie może Pani wykonać test ciążowy, jednak nie wcześniej niż 14 dni po zbliżeniu.

Pozdrawiam