Współżycie po 6 dniach od ryzykownej sytuacji

Dzień dobry, w pierwszym tygodniu brania tabletek wymiotowałam ok. 2 godziny po wzięciu tabletki, wzięłam następną z dodatkowego opakowania lecz dopiero po 14 godzinach a wieczorem wzięłam tą co powinnam brać o normalnej godzinie.Wszędzie jest napisane, że powinno się w takiej sytuacji przez 7 dni zabezpieczać a ja współżyłam 6 dni po całej sytuacji. Czy jest możliwość ciąży??Tabletki przyjmuje regularnie od 2 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak, jest możliwość. Proszę także pamiętać iż niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji więc zawsze jest pewnego stopnia możliwość. Proponuję udać się do lekarza ginekologa.