Czy w tej sytuacji mogę być w ciąży?

Witam. Od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Tak się złożyło, że w tym miesiącu zapomniałam pierwszej tabletki z nowego opakowania, później przez następne dni wzięłam 7 kolejnych, następnie 4 znowu nie wzięłam (w dniu, w którym nie wzięłam 2 tabletki z 4 doszło do zbliżenia między mną a moim chłopakiem). Dowiedziałam się, że w takiej sytuacji powinnam odstawić opakowanie aż do dnia następnej miesiączki, więc zrobiłam to. Dodam jeszcze, że w dniu nie wzięcia 4 tabletki dostałam przyspieszonej miesiączki, to już druga po tej właściwej w tym miesiącu. Czy w tej sytuacji mogę być w ciąży?

Biorąc pod uwagę wiele błędów w przyjmowaniu antykoncepcji, ochrona nie jest zachowana, istnieje więc możliwość ciąży. Sugeruję wykonać test. Aby tabletki działały, proszę je brać zgodnie z zaleceniami producenta, tj. codziennie, o stałej porze.