Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Utrata przytomności w nocy

Wstałam w nocy, żeby zrobić córeczce herbatkę, nagle zrobiło mi się niedobrze, ciemno przed oczami i wszystko ze mną wirowało, usiadłam szybko i nic więcej nie pamiętam, bo ocknęłam się na podłodze w kałuży moczu i z obitą głową, nic nie pamiętam. Co mogło się stać, czy są to jakieś niepokojące objawy?

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Witam! W opisanej sytuacji doszło do krótkotrwałej utraty przytomności. Trudno wnioskować o bezpośredniej przyczynie, ale wiele objawów wskazuje na omdlenie. Co prawda mimowolne oddanie moczu częściej zdarza się w czasie napadów padaczkowych, ale może mieć miejsce również podczas omdlenia. W tej sytuacji konieczne jest zgłoszenie się do lekarza rodzinnego w celu uzupełnienia wywiadu chorobowego, przeprowadzenia badania fizykalnego oraz zlecenia niezbędnych badań (morfologia krwi, badanie ogólne moczu, glukoza na czczo, transaminazy, mocznik, kreatynina, OB, CRP, EKG). W tej chwili trudno powiedzieć coś więcej. Zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy